KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956179
nr 1395 6179
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Värmdögatan, Södermalm. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 52x79 cm, yttermått inklusive ram: 69x75 cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:33:56
Max Hellberg
Läs mer om Max Hellberg